logo

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Najważniejsze informacje dotyczące współpracy

Zapraszam do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej współpracy. W przypadku gdy nie znajdą Państwo odpowiedniej informacji proszę o skorzystanie z zakładki kontakt.

Fotografia & Wideo

Czy posiadacie zezwolenie na dokumentacje fotograficzną/wideo w kościele?

Tak, posiadamy takie uprawnienia odbyliśmy stosowny kurs przygotowujący. Nasze pozwolenia są bezterminowe, oraz obowiązuje na terenie całego kraju.

Jaki jest okres oczekiwania na finalny produkt?

Produkt finalny oddajemy maksymalnie do dwóch miesięcy po sesji ślubnej, komunii lub plenerze. Zazwyczaj jednak staram się zmieścić w 30 dniach od daty realizacji. W przypadku filmowania średni czas oczekiwania to 1-2 miesięcy.

Co to znaczy postprodukcja?

Każde zdjęcie jest poddane selekcji oraz postprodukcji. Za pomocą programów graficznych sprawiamy, że fotografia wygląda jeszcze lepiej, poprawiamy w niej tonalność oraz kolorystkę czy inne cechy charakterystyczne. Taka sama zasada dotyczy montażu filmów.

Nie ma profesjonalnej fotografii bez postprodukcji

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Do wykonywania fotoreportażu korzystamy z pełnej klatki, profesjonalnego sprzętu firmy Canon. Korzystam z zaplecza świetnych, jasnych obiektywów, dostosowanych do fotografii reporterskiej. Dodatkowo posiadamy fachowy sprzęt doświetlający salę, dzięki czemu Wasze zdjęcia będą jeszcze lepszej jakości. Inwestujemy sprzęt nie stojąc w miejscu.

Filmujemy profesjonalnym sprzętem Sony z matrycą 4K UHD używając stabilizatorów elektronicznych (gimbal), statywów, obiektywów z serii Sony G. Postaw na jakość z przyszłości.

Kiedy należy zapłacić za usługę?

Pierwszą płatność trzeba uregulować podczas podpisywania umowy. Jest to zadatek w wysokości 20% od wartości wybranego pakietu. Pozostałą część płacą Państwo w dniu ślubu.

Czy dojazd na ślub jest dodatkowo płatny?

W przypadku gdy ślub znajduje się do 60 km od Tarnowa lub Rzeszowa dojazd jest bezpłatny. Przy większej odległości dojazd płatny według ustalonej stawki za km. Dystans liczony jest według Google Maps.

Do której pracujecie na weselu?

W zależności od wybranego pakietu jednak w większości przypadków do 0:30 - 1 w nocy.

Kiedy realizujemy sesję plenerową?

Sesja realizowana jest około tydzień lub dwa po ślubie w ustalonej wcześniej lokalizacji. Wszystko zależy od zainteresowań pary młodej oraz rodzaju sesji.

Czy posiadany przez sprzęt fotograficzny jest niezawodny?

Staram się minimalizować ryzyko wystąpienia awarii. Zawsze przed wykonaniem reportażu sprawdzamy sprzęt pod względem sprawności. Czasami jednak występują sytuacje, które nie są uzależnione od nas (taka do tej pory nie miała miejsca :) ). Nie możemy wtedy odpowiadać za złośliwość rzeczy martwych.

W umowie obowiązuje zaliczka czy zadatek?

W umowie obowiązuje zabezpieczenie w formie zadatku. Zadatek jest pewniejszą formą dotrzymania umowy przed obydwie strony. Zaliczka jest przedpłatą podlegającą zaliczeniu na poczet ceny kupna, o ile dojdzie do sfinalizowania transakcji. Nie dojście transakcji do skutku powoduje konieczność zwrotu zaliczki na rzecz osoby, która ją dała. Zgodnie z przepisami zadatek jest również swego rodzaju przedpłatą podlegającą zaliczeniu na poczet ceny kupna, o ile dojdzie do sfinalizowania transakcji. W przeciwieństwie do zaliczki ma jednak ma takie znaczenie, o ile strony nie umówiły się inaczej, że w przypadku gdy dający zadatek nie wykonał umowy druga strona może od umowy odstąpić zatrzymując wartość zadatku.

Jak chronimy zdjęcia przed przypadkowym usunięciem lub atakiem wirusów?

Zdjęcia zapisuję na kilku kartach pamięci, podczas obróbki zdjęcia przechowujemy na dwóch dyskach zewnętrznych. Ponadto fotografie zapisane są w internetowej chmurze. Korzystamy z systemu OS X na którym nie ma wirusów. Dodatkowym zabezpieczeniem dla Państwa będzie kopia na dyskach RAID 1, które są skonfigurowane jako odbicie lustrzane dwóch dysków.

Czy można otrzymać oryginalny materiał zdjęciowy?

Zdjęcia w formie nieobrobionej nie mają wartości artystycznej a korzystanie z plików wymaga profesjonalnego oprogramowania. Zdjęcia, które otrzymujecie są najbardziej wartościowe pod względem technicznym i artystycznym, tworzą spójny reportaż. Przygotowane zdjęcia są w formacie JPG : pierwsza wersja do druku i druga do galerii i internetu. Istnieje możliwość otrzymania całego materiału zdjęciowego za dopłatą.

W jakiej formie nagrywacie wideo ze ślubu?

Wideo ze ślubów nagrywamy oraz montujemy w formie nowoczesnych teledysków z dynamicznymi ujęciami oraz podkładem muzycznym.

Nie nagrywamy filmów trwających 8h

Fotobudka / Instabudka

Czy ilość wykonywanych zdjęć jest ograniczona?

Nie! Podczas zabawy z FOTOBUDKĄ nie ma ograniczenia co do ilości zdjęć. Jedynym ograniczeniem jest czas wynajmu.

Czy zdjęcia zostaną od razu wydrukowane?

Tak! Zdjęcie jest wydrukowane w zaledwie 12 sekund dzięki świetnej drukarce termosublimacyjnej.

Czy korzystający z FOTOBUDKI będą mieli dostęp do rekwizytów?

Tak! Wraz z naszym urządzenie dostarczamy całą masę gadżetów takich jak: peruki, okulary, czapki, kapelusze itp.. Natomiast jeżeli mają Państwo jakieś szczególne wymagania dotyczące rekwizytów oczywiście postaramy się je również spełnić.

Czy obsługa FOTOBUDKI jest skomplikowana?

Obsługa naszej FOTOBUDKI jest bardzo prosta i dobywa się w sposób intuicyjny, za pomocą ekranu dotykowego. Podczas każdej z imprez możecie Państwo również liczyć na pomoc Asystenta, który jest zawsze w pobliżu.

Czy czas instalacji FOTOBUDKI jest wliczany w czas wynajmu?

Nie! Instalacja urządzenia zawsze odbywa się poza wyznaczonym czasem wynajmu.

Czy dowóz Fotobudki jest dodatkowo płatny?

W zależności od wybranego pakietu otrzymujecie Państwo darmowy dojazd do podanej ilości km.

Czy otrzymujemy materiał zdjęciowy w formie cyfrowej?

TAK! Wszystkie zdjęcia wykonane w czasie wynajęcia Fotobudki dostajecie Państwo w formie cyfrowej w prywatnej galerii internetowej

Close