Skip to main content

Dom Weselny Pejzaż, Skrzyszów – Reportaż ślubny
Pustynia Błędowska – Sesja ślubna

Przyjęcie weselne Moniki i Tobiasza było świetną okazją do uwolnienia kreatywności. Nasza para młoda to przesympatyczni ludzie, którzy rozdawali uśmiechy na prawo i lewo. Kiedyś już o tym wspominaliśmy ale z takimi osobami ta praca to sama przyjemność. Ona z czarującym wzrokiem, on z nonszalanckim luzem. To się nie mogło nie udać! Przygotowania przebiegły w luźnej atmosferze bez zbędnego stresu – udało się uwiecznić wszystkie detale, ubieranie ze świadkami oraz portrety Państwa młodych. Kolejnym przystankiem była ceremonia ślubna w kościele w Ryglicach. Promienie słoneczne, które wpadały do środka tworzyły przeróżne światło – cienie. Po 40 minutach nie było już on i ona – z świątyni wyszli z “wielką pompą” jako mąż i żona. Kilka kilometrów dalej i jesteśmy już na sali weselnej Pejzaż w Skrzyszowie. Piękny wystrój, duże przeszklenia i najlepsi goście na świecie. Znajomi oraz rodzina naszej pary młodej zagwarantowała na parkiecie absolutny ogień. Były tradycyjne tańce w parach, nie zabrakło również szaleństwa rodem z klubowych parkietów. Nawet Panna Młoda była w stanie dotknąć sufitu w lokalu w trakcie podrzucania. Szybki mini plener w dniu Wesela to u nas ostatnimi czasy must have jeśli tylko pozwoli na niego pogoda. Reportaż dopełniły zdjęcia grupowe, zimne ognie oraz na zakończenie naszej pracy oczepiny. Musimy przyznać, że był to ślub na którym bawilibyśmy się znakomicie gdybyśmy byli obecni na nim w roli gości. Monika, Tobiasz – chapeau bas!

Sesja ślubna, Pustynia Błędowska

Wybór lokalizacji na sesję ślubną nie był łatwy – ostatecznie padło na Pustynię Błędowską. To miejsce zaskakuje różnorodnością – złocisty piasek, las oraz minimalistyczna kolorystyka krajobrazu. Jest to świetne miejsce, które można odwiedzać praktycznie cały rok i zawsze jest w stanie czymś Was zaskoczyć. W zależności od tego skąd będziecie musieli się poruszać i ile kilometrów trzeba będzie zrobić – warto. Podczas sesji był czas na spacery, pocałunki, przytulanie i odpoczynek na piasku. Tempo było dość wysokie z uwagi na fakt szybko zachodzącego słońca. Kolejnym ważnym aspektem jest prywatność – oczywiście jest duża szansa, że spotkacie inne pary młode natomiast samo miejsce jest tak rozległe, że każdy znajdzie kilkanaście metrów na swoje kadry. Sesja o złotej godzinie, wspaniała para i multum emocji – co mogło pójść nie tak.

Kościół w Ryglicach

Dokładnej daty założenia tutejszej parafii nie znamy ponieważ nie zachował się do naszych czasów jej akt fundacyjny. Sprawa ta więc nadal pozostaje w cieniu tajemnicy.

Jednak dzięki notatce, znajdującej się w księgach parafialnych, dowiadujemy się, że parafia powstała na samym początku XIV wieku.W roku 1301 Władysław Łokietek, ówczesny Książę Kujawski i Sandomierski, a późniejszy król Polski, darował na wieczne czasy wieś Porzecze Rygielskie i wieś Burzyn dwóm szlachcicom herbu Pobóg – Mikołajowi Burzy i Wawrzyńcowi Kielanowskiemu. Oni to byli fundatorami pierwszego kościoła i założycielami parafii, którą oddali w zarząd księdzu Stanisławowi Pierzchale. Na utrzymanie proboszcza darowali 1 łan gruntu (126 mórg) z lasem, który rozciągał się od rzeki (Szwedki) – „środkiem wsi płynącej” – aż do „granic królewskich” tj. północnej granicy wsi Żurowa.

źródło: Parafia św. Katarzyny PM w Ryglicach

Dom Weselny Pejzaż

Hotel Pejzaż to miejsce położone na wzgórzu, blisko natury. Niesamowite widoki, panorama Tarnowa, piękne zachody słońca to okoliczności które będą towarzyszyć Twoim przyjęciom, gdzie czas spędzany z rodziną, przyjaciółmi pozostanie w pamięci na zawsze.

Dla Państwa komfortu dysponujemy 22 pokojami, w tym pokojami rodzinnymi oraz apartamentami. Nasza kuchnia, bazuje na lokalnych specjałach, które sami wytwarzamy od 1993 roku. Hotel jest w stanie zorganizować imprezy nazwet na 500 osób i jest tym samym największy w okolicy. Oferujemy organizację imprez takich jak wesela, przyjęcia, konferencje, eventy, imprezy firmowe oraz okolicznościowe takie jak komunie, chrzty, studniówki, urodziny itp. Posiadamy ogromny parking, dostosowany również dla niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy.

źródło: pejzaz.eu

Poniżej możecie zobaczyć wybrane kadry z całego reportażu od Moniki i Tobiasza. Życzymy udanego odbioru!

Naszą ofertę filmową oraz fotograficzną znajdziecie na stronie internetowej.

FILM

REPORTAŻ
fotografia ślubna Kraków first look pary młodejpomysł na wyjście z kościoła pary młodej sesja ślubna w dniu ślubureportaż ślubny pejzaż Skrzyszów sesja ślubna pustynia błędowskasesja ślubna na pustyni błędowskiejsesja ślubna pustynia błędowskaportrety pustynia błędowska