Skip to main content

Rustykalny ślub “Na Wodzie”
Ojcowski Dworek

Sylwia i Kamil to perfekcjoniści, którzy do swojego ślubu przygotowywali się z Wielkiej Brytanii. Koniecznie chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na stylizację Pary Młodej, która wpasowała się idealnie w klimat Wesela. Sylwia miała piękną zwiewną suknię w stylu iście rustykalnym w której wyglądała olśniewająco. Kamil wystąpił w szykownym garniturze w kratkę z delikatnym akcentem boho w postaci butonierki wpiętej w klapę marynarki. Wspólnie wyglądali po prostu pięknie, lekko i widać było, że czują się wyśmienicie. Kaplica “Na Wodzie” w samym centrum Ojcowskiego Parku narodowego była ich pierwszym wyborem na ceremonię ślubną.

Drewniane wnętrza, płynący strumyk i malutka kapliczka gdzie Sylwia z  Kamilem powiedzieli sobie sakramentalne – TAK!. W tym miejscu składamy również wielkie gratulacje dla Ojcowskiego Dworku ponieważ idealnie dopasował się do klimatu całego Wesela. Drewniane wnętrza sali kontrastowały z okrągłymi stołami, kolorowymi smakołykami oraz kompozycjami kwiatowymi. Podczas pierwszego tańca nie zabrakło ciężkiego dymu – a ten był bardzo efektowny (zarówno taniec jak i dym :)). Musicie uwierzyć nam na słowo i sprawdzić niżej zamieszczone kadry. Całą imprezę prowadził DJ lecz nie mogło zabraknąć góralskiego przerywnika w postaci kapeli, która zawitała na Wesele zaskakując wszystkich gości. Był to świetny przerywnik i dodatek dla tej imprezy. Na nasz plener ślubny wybraliśmy się w pole pełne lawendy (… ale także ludzi!). Udało nam się trafić kilka fajnych momentów gdzie nasi bohaterowie byli sami! Efekty znajdziecie na końcu tego reportażu.

Pozostaje nam pogratulować Sylwii i Kamilowi doskonałych wyborów, organizacji oraz gustu. Kochani życzymy Wam raz jeszcze wszystkiego najlepszego oraz spełnienia marzeń. Współpraca z Wami była przyjemnością!

Kapliczka w Ojcowskim Parku Narodowym

Kaplica “Na Wodzie” p.w. św. Józefa Rzemieślnika (Robotnika), znajduje się w miejscu dawnych łazienek zdrojowych, które przerobiono na obiekt sakralny w 1901 r. Kaplica usytuowana jest ponad potokiem na betonowych podporach, co wiązało się wg miejscowej tradycji z zarządzeniem cara Mikołaja II, zabraniającym budowy obiektów sakralnych na ziemi ojcowskiej, wobec czego kaplicę zbudowano “na wodzie”.W środku kaplicy znajdują się trzy ołtarze wykonane w kształcie szczytów chłopskich chat. W szczycie głównego ołtarza umieszczono słońce, a pod nim figurki pięciu świętych, dłuta włościanina Kowalskiego z Białego Kościoła. Po bokach tego ołtarza są dwa orły – symbol Polski – nad trzema unoszącymi się ku górze wężami symbolizującymi trzech zaborców. Znajdujący się w głównym ołtarzu obraz Matki Boskiej Wspomożenia został namalowany w 1901 r. przez jedną z kuracjuszek tutejszego uzdrowiska. 1

Ojcowski Dworek

Ojcowski Dworek to czarujące i niepowtarzalne miejsce, w którym serwowane są wykwintne potrawy kuchni polskiej.To restauracja, położona w sercu Ojcowskiego Parku Narodowego. Dworek specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju przyjęć, podczas których zaspakaja gusta nawet najbardziej wymagających gości.
Miła i profesjonalna obsługa, piękne otoczenie przyrody i smakołyki kuchni polskiej przeniosą Państwa w inny zaczarowany świat, który na zawsze zapisze się w Państwa pamięci. Ojcowski Dworek ugości Państwa w dużej, klimatyzowanej sali mieszczącej do 180 osób.
Piękne wnętrze nawiązuje do natury i doskonale wpisuje się w niepowtarzalny i uroczy krajobraz. Ściany pokryte naturalnym kamieniem potęgują wspaniałe wrażenia, które stają się niezapomniane.2

Kościół: Kaplica “Na wodzie” pw. św. Józefa Robotnika 
Przyjęcie: Ojcowski Dworek

W tym miejscu znajdziecie naszą ofertę wykonania reportażu ślubnego!

tags: ojcowski dworek, fotografia ślubna ojców, fotografia ślubna kraków, fotografia ślubna tarnów, zdjęcia ślubne, historia ślubna, boho, rustykalne wesele, ślub boho, ojcowski park narodowy zdjęcia ślubne, sesja ślubna pole pełne lawendy, lawendowe pole fotografia, 

  1. źródło: http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/main/kaplica_na_wodzie.html
  2. źródło: wikipedia.pl