Skip to main content

„Co z Ślubem i Weselem 2020?”, „Wesele w czasach zarazy.”, „Ślub cywilny w czasie pandemii.”, „Czy Wesele w czasach COVID-19 może się odbyć?”, „Wesela na 200 osób możliwe już jesienią” – to tylko kilka wybranych nagłówków, które szturmują najbardziej poczytne serwisy branży ślubnej.

Zmiana planów

Niestety jak wszyscy dobrze wiecie pandemia koronawirusa spowodowała to, że wiele osób musiało pozmieniać swoje plany. W związku z tym, już jakiś czas temu wysłaliśmy do naszych Par Młodych, które zaplanowały swoje uroczystości na kwiecień oraz maj informację o różnych możliwościach jakie warto rozważyć. Z tego miejsca pragniemy Wam serdecznie podziękować za szybkie podjęcie działań i ustalenie drugiego rezerwowego terminu na Wasze wesela. Jesteśmy podbudowani tym w jaki sposób podeszliście do tematu naszej współpracy w “czasach zarazy”. Zdajemy sobie sprawę, że ponowna organizacja i przebukowanie wszystkich usługodawców czy przesłanie informacji do Waszych gości o zmianie daty uroczystości to kolejne zadania organizacyjne, których nie planowaliście. To Wasz dzień i warto o niego zawalczyć, mimo przeciwności losu jakie napotkaliście na swojej drodze. Cała branża ślubna bardzo mocno promowała akcję “przekładaj – nie odwołuj” wcale nas to nie dziwi, ponieważ dla wielu firm Wasze decyzję są kluczowe w ich dalszej działalności. Nie jest to komfortowa sytuacja ale trzymamy kciuki za wszystkie Wesela oraz usługodawców, ponieważ zdrowa konkurencja jest bardzo potrzebna w tej branży – motywuje do dalszej ciężkiej pracy i rozwijania swojego warsztatu co przekłada się na wysokiej jakości reportaże z których możecie później skorzystać.

Terminy rezerwowe

Oczywiście przyjmujemy Wasze prośby o rezerwacje dodatkowych terminów gdyby sytuacja się nie uspokoiła i próbujemy znaleźć złoty środek dla wszystkich usługodawców. Nie ma w tym nic złego, to po prostu myślenie do przodu i zapewnienie sobie alternatywy. W razie czego zawsze będziemy mogli skorzystać z drugiego terminu. W 95% przypadków dotyczy to ślubów zaplanowanych na Kwiecień, Maj oraz Czerwiec. W przypadku tego ostatniego mamy ogromną nadzieję, że nie będą one już potrzebne. Nie możemy jednak nikomu tego zagwarantować – pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

Wesele wcale nie musi odbywać się w Sobotę

Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystościach, które odbywały się w inne dni tygodnia niż docelowo przyjęta przez wszystkich Sobota. Na pewno prościej będzie odnaleźć Wam wolny termin na sali weselnej i u pozostałych usługodawców jeżeli spróbujecie wybrać np. Piątek czy Niedzielę. Z naszych informacji wynika, że wielu menadżerów lokali proponuje właśnie te terminy jako awaryjne rozwiązania w przypadku gdy sprawa z koronawirusem będzie się przeciągać. Patrząc przez pryzmat naszego doświadczenia uważamy, że jest to dobry pomysł, który powinniście rozważyć. Pamiętajcie, że w samym ślubie nie chodzi o dzień tygodnia w którym powiecie sobie sakramentalne “tak”.

Oficjalne źródła informacji

Sugerujemy Wam abyście podchodzili do wszelkich informacji przekazywanych na temat COVID-19 i organizacji Wesel w 2020 roku z dystansem. Niestety nie wszystkie z nich są prawdziwe i wprowadzają w błąd wiele osób zainteresowanych tematem wesela dobie koronawirusa. Jedynym pewnym na ten moment, sprawdzonym miejscem gdzie warto zaglądać jest strona internetowa Kancelarii Premiera premier.gov.pl na której, znajdziecie najnowsze i przede wszystkim oficjalne rozporządzenia. Z pewnością nie polecilibyśmy nikomu poszukiwania rzetelnych informacji na wszelakich grupach na portalu Facebook – większość z wiadomości jakie możecie tam odszukać to tylko domysły i nic nie wnoszące przypuszczenia (oprócz tych linkujących do strony podanej wyżej). Filtrowanie wiadomości i korzystanie ze sprawdzonych źródeł na pewno oszczędzi Wam nerwów i zastanawiania się co jest prawdą a co tylko i wyłącznie wróżeniem z fusów.

Światełko w tunelu

“Śluby mogą się odbywać, wkrótce doprecyzowane zostaną przepisy dotyczące wesel. Dystans jest potrzebny. Chcemy racjonalnie podejść do tych wesel, jednak liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie również ujęte. Ten temat wkrótce zostanie zracjonalizowany, zliberalizowany.”

[Źródło: Kancelaria Premiera]

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to od razu możliwość zorganizowania hucznego Wesela na 250 osób ale widać jakieś światełko w tunelu. Wierzymy, ze wkrótce będziemy mogli wrócić do normalności i razem z Wami uczestniczyć w jednym z ważniejszych dni w Waszym życiu.

Czy maseczki będą obowiązkowe na Weselach?

“Jeśli chodzi o wesela – to tak jak również w różnych innych okolicznościach w pomieszczeniach, tak jak dzisiaj będąc tutaj w pomieszczeniu, na czacie z państwem nie mam maseczki, tak i wtedy również te maski nie będą konieczne.”

[Źródło: Kancelaria Premiera]

Słowa napawają optymizmem jednak my podchodzimy do wszelkich informacji sceptycznie dopóki nie zostaną one oficjalnie opublikowane w rozporządzeniu. Czas pokaże jakie będą szczegółowe zapisy.

Jesteśmy przygotowani jak nigdy dotąd

Nie możemy się doczekać rozpoczęcia “prawdziwego” sezonu ślubnego w tym roku. Dokonaliśmy wielu zmian w sprzęcie – żegnając się po cichu z Canonem swą miłość skierowaliśmy do produktów Sony. Poszerzaliśmy swoją wiedzę na warsztatach w czasie zimowej “przerwy”. Nasze głowy są pełne pomysłów, nowego podejścia do łapania kadrów i pisania historii.

Sytuacja jest trudna lecz nie bez wyjścia. Wszyscy musimy nauczyć się żyć przez jakiś czas w rzeczywistości, która nas obecnie otacza. Kończąc, życzymy Wam wszystkim ( Parom Młodym i usługodawcą) dużo cierpliwości, zdrowia i pozytywnego myślenia. Do zobaczenia!