Skip to main content

Olga i Kamil
Przełęcz nad Tokarnią / Lesnické sedlo – Sesja Ślubna

Sesja Ślubna – Przełęcz nad Tokarnią

W głębi serca słowackich gór, ukryta jest przeszłość Przełęczy nad Tokarnią. To miejsce pełne historii, której duch wciąż unosi się w powietrzu. Od wieków była świadkiem miłości, tęsknoty i odwagi. Tam, gdzie powietrze przesiąknięte jest nutą tajemnicy, przybywali pielgrzymi z dalekich krain. Ich serca pełne wiary wędrowały przez te góry, szukając zbawienia. Przełęcz nad Tokarnią otwierała przed nimi swe ramiona, oferując schronienie i ocalenie. Na jej kamieniach zostawiali ślady swoich kolan i oddech modlitw, które wznosiły się ku niebu.

Przełęcz nad Tokarnią, oczarowana historią i mistycznym pięknem, staje się tłem dla tej wyjątkowej sesji. Tutaj, w blasku zachodzącego słońca, miłość nabiera nieziemskiej mocy. To miejsce, w którym powstają arcydzieła fotografii, pełne emocji i niezapomnianych chwil. Miejsce jest popularne ze względu na swoje otoczenie i bliskość przyrody. Można tam znaleźć urocze łąki, lasy i górskie szlaki, które stanowią doskonałe tło dla sesji. Niewątpliwą zaletą lokalizacji jest to, że nie napotkamy na swojej drodze tłumów turystów.

Przełęcz pod Tokarnią (słow. Lesnické sedlo) – położona na wysokości 720 m n.p.m. przełęcz w słowackich Pieninach pomiędzy Grupą Golicy a Małymi Pieninami. Dokładniej jest to przełęcz pomiędzy wzniesieniem Tokarnia (Tokárne, 748 m) a ostatnim garbem na wschodnim grzbiecie Aksamitki (749 m). Południowe stoki spod przełęczy opadają do doliny Lipnika, północne do doliny Leśnickiego Potoku[1]. Zbudowane z wapieni płaskie i szerokie siodło przełęczy jest bezleśne, rozciągają się stąd widoki na Pieniny Właściwe, Gorce, Małe Pieniny i Magurę Spiską. W dole zabudowania Wielkiego Lipnika. Prowadząca z tej miejscowości droga przez przełęcz do Leśnicy wybudowana została dopiero w 1967, przedtem Leśnica miała jedynie bardzo wąską Drogę Pienińską. Na przełęczy jest duży parking dla samochodów, w sezonie turystycznym czynny jest bufet i kiosk z pamiątkami[2]. – https://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82%C4%99cz_pod_Tokarni%C4%85

 

Zapraszamy do współpracy – www.kt2studio.pl 


🖥 kontakt@kt2studio.pl
🌁 www.kt2studio.pl
💻 kt2studio.pl/historie
📱 mobile: 505326141
🌅 www.instagram.com/kt2studio

sesja ślubna przełęcz nad tokarniąSesja Ślubna Lesnickie SednoSesja Ślubna Przełęcz nad Tokarnią